Welcome, visitor! [ Login

 

Kısırlığı Etkileyen Faktörler

  • Listed: 30 Haziran 2018 18:04
  • Expires: This ad has expired

Açıklama

Bireyler evlendikten sonra çocuk sahibi olmak isterler. Fakat bazen bazı nedenlerden dolayı çocukları olmayabilir. Buna halk arasında kısırlık olarak adlandırılmaktadır. Kısırlık hem erkekten dolayı gerçekleşebilirken hem de bayandan kaynaklı olarak gerçekleşebilir. Günümüzde kısırlık oranları bir hayli fazla olup, evlenen çiftlerden %33’ü 1 yılda, %70’inin 2 yılda, %80 oranında çiftin ise 2 yıldan faza sonra çocukları olmaktadır. Bu oranlar oldukça hayal kırıklığı yaşatırken kısırlık oranının ne kadar fazla olduğu da aşikardır. Aslında günümüzde kısırlığı etkileyen faktörler oldukça fazla olup, insanlarında bu faktörleri uygulamasından kaynaklanmaktadır. Ataköy escort.
Kısırlığa Neler Neden Olur?
Günümüzde gerek teknolojin gelişmesi gerekse ülkenin modernleşmesi ile birlikte kısırlık nedenleri çoğalmaktadır. Peki, kısırlığı etkileyen faktörler neler inceleyelim.
Sigara, alkol, uyuşturucu
Düzensiz ve sağlıksız beslenme
Yaşam kalitesinin düşük olması
Doğum kontrol ilaçları ve diğer ilaçların yan etkileri
Cinsel yol ile bulaşan hastalıklar
Yukarıda saydıklarımız kısırlığa yol açan sadece belli başlı etkenler olup, birçok neden sıralanabilir. Eğer ki bir çocuk istiyor ve düşünüyorsanız yaşam kalitenizi yükseltmeli ve kendinize iyi bakmalısınız.

 

95 total views, 1 today

  

Listing ID: 6005b3799af2863d

Report problem

Processing your request, Please wait....

Leave a Reply